Модуль. Гімнастика
Тема уроку.
Фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня школяра. Повторення техніки одного
перекиду уперед та ознайомлення з технікою виконання двох перекидів вперед
злито.
Мета уроку:
Навчальна. Ознайомити
учнів із фізкультурно-оздоровчими заходами в режимі дня школяра. Закріпити
уміння перекиду уперед, ознайомити з технікою двох передів вперед злито.
Розвиваюча. Розвивати
фізичні якості: спритність, гнучкість, силу, координацію рухів.
Виховна. Виховувати
вольові якості: рішучість, зібраність, наполегливість, цілеспрямованість,
дисциплінованість, вміння самостійно
працювати.
Завдання уроку:
1.
Закріпити
уміння перекиду вперед.
2.
Розвивати
гнучкість, швидкість, силу, координацію рухів в тренувальному режимі,
покращувати функції вестибулярного апарату. Збільшувати руховий досвід.
3.
Сприяти
розвитку вольових якостей засобами вправ.
4.
Ознайомити
із технікою виконання двох перекидів вперед злито.
Тип уроку: комбінований, навчально-тренувальний.
Місце проведення: спортивний
зал.
Обладнання та інвентар: мати
гімнастичні, лави гімнастичні, скакалки.
ХІД УРОКУ
№
|
Зміст уроку
|
Дозуван-ня
|
Організаційно-методичні вказівки
|
І.Підготовча частина (15 хв)
|
|||
1.
|
Шикування учнів в шеренгу.
|
30 с
|
Шикування
виконується по команді чергового
|
2.
|
Рапорт чергового.
|
1 хв
|
Чіткі команди
|
3.
|
Привітання.
|
30 с
|
|
4.
|
Ознайомлення із завданням уроку.
|
1 хв
|
Лаконічно та
зрозуміло
|
5.
|
Вимірювання ЧСС.
|
30 с
|
ЧСС – не більше 90
уд./хв.
|
6.
|
Техніка безпеки
|
|
Презентація
|
7.
|
Стройові вправи на місці:
Ø Право-руч!
Ø Ліво-руч!
Ø Кру-гом!
Ø Ліво-руч!
|
30 с
|
Активізувати увагу.
Наголосити на
зберіган-ні постави.
|
8.
|
Різновиди ходьби:
Ø на носках, руки на поясі;
Ø на п’ятках, руки за головою;
Ø на зовнішній стороні стопи, руки на поясі;
Ø на внутрішній стороні стопи;
Ø у півприсяді.
|
90 с
|
Постава під час
ходьби: плечі та груди роз-правлені, підборіддя підняте, погляд вперед.
|
9.
|
Різновиди бігу:
Ø рівномірний біг;
Ø з приставним кроком правим боком, руки на
поясі;
Ø -//- лівим боком;
Ø з високим підніманням коліна;
Ø із закиданням гомілок ніг назад.
|
2 хв
|
Дихання рівномірне, темп середній.
|
10.
|
Ходьба, вправи для відновлення дихання
|
30 с
|
Темп виконання
повіль-ний, дихання глибоке.
|
11.
|
Перешикування з колони по одному в колону
по два
|
30 с
|
|
12.
|
Комплекс загально розвиваючих вправ у парах з малим м’ячем
1. В.п. – стійка ноги нарізно, стоячи обличчям одне до одного, руки на
плечах, м’яч на підлозі між учнями.
1-3 – три пружинисті
нахили вперед;
4 – в.п.
2. В.п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною одне до одного, м’яч в
руках у одного з учнів.
1 – поворот тулуба праворуч;
2 – передача м’яча з
рук у руки партнеру;
3 – поворот ліворуч;
4 - передача м’яча.
3. В.п. – стійка, ноги широко, стоячи спиною одне до одного. М’яч в
руках у одного з учнів.
1 – передача м’яча
учню через голову;
2 – в.п.
3 – передача м’яча
між ногами.
4 – в.п.
4. В.п. – о.с., м’яч утримувати перед собою прямими руками;
1,3,5,7 – випад
вправо,
2 ,4,6,8 – випад
вліво.
5. В.п. – стоячи спиною одне до одного, м’яч утримувати спиною.
1 – присід;
2 – в.п.
5. В. п. – о.с., руки на пояс, стоячи
обличчям одне до одного. М’яч між учнями на підлозі.
1 – стрибок на обох
ногах вправо;
2 – стрибок вперед;
3 – стрибок вліво;
4 – стрибок назад.
|
6 хв
по 6-8 раз
|
Нахиляючи тулуб,
ноги не згинати.
Утримувати м’яч
прямими руками.
Спина рівна під час виконання вправи.
Виконувати
одночасно.
Стрибати у вигляді
квадрата.
|
12.
|
Вимірювання ЧСС
|
30 с
|
|
ІІ. Основна частина (25 хв)
|
|||
1.
|
Фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня школяра.
|
3 хв
|
Демонстрація
презента-ції.
|
2.
|
Розвиток гнучкості, швидкості, сили та
стрибучості в тренувальному режимі.
Поділ учнів на 4
групи по станціях
|
12 хв
|
Учні самостійно ви-бирають заготовлені м’ячики і таким чином діляться
на групи.
Учні міняються
місцями за сигналом (свисток) та за годинниковою стрілкою. Слідкую за
дотриманням правил т/б, дисципліною та якістю виконання вправ, виправляю
помилки
|
2.1
|
Станція №1.
1.Згинання та
розгинання рук в упорі лежачи від землі (хлопці), від гімнастичної лави
(дівчата).
2. Картка контролю.
|
|
|
2.2
|
Станція №2
Перекид вперед
|
|
Поточний метод.
Виправляти помилки
|
2.3
|
Станція №3
Піднімання тулуба в
сід 20 раз.
|
|
|
2.4
|
Станція №4
Стрибки через
скакалку.
|
|
Фронтальний метод
|
3
|
Вивчення техніки виконання двох перекидів
вперед злито
|
8 хв
|
Звернути увагу на
групування , слідити за постановою рук
і рівно-мірним їх випрямленням.
|
4.
|
Рухлива гра «Хвостики»
|
2 хв
|
Учасники гри за-пихають за пояс стрічку так, щоб звисав вільний кінець. За сигналом двоє
ведучих намагаються зірвати «хвостик» у суперників.
Перемо-жець - останній гра-вець, що залишивя з хвостиком.
|
ІІІ. Заключна частина (5 хв)
|
|||
1.
|
Гра «Карлики і велетні»
|
1,5 хв
|
Учні стоять у шеренгу. Якщо учитель скаже
«велетні», учні повинні стати на носки і підняти руки вгору, а якщо «карлики»
- усі мають присісти. Руки за голову.
Хто помиляється, ро-бить крок вперед
|
2.
|
Вимірювання ЧСС.
|
30 с
|
Звернути пильну
увагу на учнів із пульсом більшим ніж 120 ударів на хв
|
3.
|
Підсумок уроку.
|
1 хв
|
Вказати на недоліки.
|
4.
|
Оцінювання учнів.
|
1 хв
|
Мотивація оцінки.
|
5.
|
Домашнє завдання.
|
30 с
|
Стрибки через
скакалку
|
6.
|
Організований вихід із спортзалу.
|
30 с
|
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий