вторник, 17 марта 2020 г.

Дистанційне навчання для учнів 6 класів


План – конспект уроку з гімнастики у 6 класі
 
Тема уроку:  гімнастика
Завдання уроку: 
·                    повторення фігурного марширування:
а) основні поняття стройової підготовки;
б) перешикування на місці з однієї шеренги у дві, три;
в) перешикування у русі з колони по одному в колону по два дробленням та навпаки зведенням;
 
·                    закріплення акробатичних елементів поєднаних в комбінацію:
     а) 2 перекиди уперед, перекид назад, стійка на лопатках( хлопці );
     б) 2 перекиди уперед, перекид назад, міст ( дівчата );
     в) самостраховка.
 
Мета уроку: Розвиток рухових якостей на уроці гімнастики. Формування позитивної мотивації в учнів до систематичних занять фізичною культурою.
 
Методична: Підвищення загальної працездатності організму і рівня технічної підготовленості учнів тазапровадити нову форму проведення уроку, з використанням інтерактивних технологій.
 
Дидактична:
Навчальна: розвиток і удосконалення методики викладання вмінь і навиків учнів з теми: гімнастика; закріпити основні елементи техніки спеціальних вправ з степ-аеробіки та координаційні здібності.
Розвивальна: заохочувати учнів до постійних занять фізичною культурою та свідомого ставлення до зміцнення свого здоров’я.
 
Виховна: сприяти розвитку спритності і координації; виховати морально - вольові якості; сформувати активно - позитивне відношення до занять з гімнастики.
 
Оздоровча: Сприяти укріпленню систем організму, які несуть головне навантаження при виконанні спеціально вправ. Формувати вміння дотримуватися заходів безпеки та профілактики травматизму на заняттях
 
Вид уроку: практичне.
 
Тип уроку: удосконалення вмінь та навиків (тренувальний).
 
Засоби навчання: ходьба, загально-розвиваючі, спеціально-підготовчі і такі, що підводять вправи.
 
Форми та методи проведення уроку: При організації занятій: фронтальний, групової, індивідуальний, парний; при повторенні техніки: пояснення, показ, повторний, поточний; при розвитку фізичних якостей: рівномірний, повторний, змінний.
 
Міждисциплінарні зв’язки:
·         забезпечуючи: фізичне виховання;
·         забезпечувані: безпека життєдіяльності, нормативні накази та акти з фізичної культури.
 
Методичне забезпечення: навчальна програма з предмету «Фізична культура», методична розробка відкритого уроку.
 
Забезпечення уроку: гімнастичні палиці, гімнастичні мати, гімнастичний мостик
 
 
Місце проведення: спортивний зал
 


Хід уроку


Частина уроку
Зміст
Доз.
хв. 
Організаційно – методичні
вказівки

Підготовча частина ( 13 хвилин )

































·         вхід до спортзалу.
·         шикування,
·         рапорт, привітання.
30 с
У колону по одному.
Перевірити наявність спортивної форми, самопочуття учнів.
Повідомлення завдань уроку:
Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо урок з гімнастики на якому ми з вами повинні:
·         повторити фігурне марширування:
а) основні поняття стройової підготовки;
б) перешикування на місці з однієї шеренги у дві, три.
в) перешикування у русі з колони по одному в колону по два дробленням та навпаки зведенням;
·         ознайомитись  з технікою виконання основних елементів гімнастики: опорний стрибок через гімнастичного козла способом
     « ноги нарізно»;
·         закріпити акробатичні елементи поєднані в комбінацію:
     а) перекид уперед, перекид назад, стійка на лопатках( хлопці );
     б) перекид уперед, перекид назад, міст
( дівчата ).
      в) самостраховка.
Перевірка пульсу
2
хв.



















10 с

Нагадати правила безпеки під час виконання фізичних вправ.





Активувати увагу учнів.


·         Повторення фігурного марширування:
а) до основних понять стройової підготовки належать:стрій, шеренга, колона, інтервал, фронт, дистанція, фланг ( теоретична підготовка, розповідь учнів. Самопідготовка );
б) перешикування на місці з однієї шеренги у дві, три;
в) перешикування у русі з колони по одному в колону по два дробленням та навпаки зведенням.
Різновиди ходьби з гімнастичною палицею:
( вправи для формування правильної постави)
·         на носках, руки вгору, палиця в гору;
·         на п’ятках, руки з палицею за головою;
·         з високим підніманням стегна, палиця попереду у витягнутих руках;
·         у напівприсіді, палиця за головою.

Повільний біг( зі зміною напрямку руху ):
·         біг правим, лівим боком вперед;
·         біг з високим підніманням стегна;
·         біг із закиданням гомілки назад;
·         стрибки на правій, лівій нозі;
·         біг приставним кроком.
Біг з переходом на повільну ходьбу.
Перешикування з однієї шеренги у дві.
Загальнорозвивальні вправи на місці з гімнастичною палицею:

·         в.п. – ноги нарізно,палиця попереду.
1) палиця вгору, ліву ногу - назад на носок;
2) в.п
3)  палиця вгору праву ногу – назад на носок;
4) в.п;
·         в.п.- ноги нарізно,палиця позаду під лікті.
1) поворот ліворуч
2) в.п.
3) поворот праворуч
4) в.п.
·         в.п.- ноги нарізно, палиця на плечі,за голову
1)  нахил тулуба вперед
2)  в.п.
3)  нахил тулуба вперед
4)  в.п.
·         в.п.- ноги нарізно, палиця позаду, руки відведені назад
1) присід – руки уперед, палицю під коліна
2) в.п.
3) присід
4) в.п
·         в.п.- ноги нарізно, палиця попереду, одним кінцем у підлогу, на інший кінець покласти руки
1) мах правою ногою в сторону
2) в.п.
3) мах лівою ногою в сторону
4) в.п



2
хв.









2
хв.





2
хв.





5
хв.


4-6 разів


4-6 разів



4-6 разів



4-6 разів




4-6
разів
Звернути увагу на правильну поставу.

Стежити за дотриманням дистанції 1-1,5 м.





Учні отримують гімнастичну палицю, акцентується увага на правилах з техніки безпеки.
Спину тримати рівно, не відхилятися назад

Використання музичного супроводу.


Слідкувати за інтервалом, диханням.
Вправи виконувати чітко, за командою вчителя.




Виконувати під музику.


Обличчя до гори, темп середній.

Виправити помилки.


Під час повороту тулуба ступні ніг від підлоги не відривати, темп середній.  


Під час нахилів ноги в колінних суглобах напружені, лікті відведені назад.

Під час присідів тримати спину рівно, темп повільний.
Стежити за правильною поставою, опорна нога пряма, махова нога-носок натянутий.


·         в. п. – ноги на ширині плечей, палиця внизу
1)      нахил уперед, торкнутися палицею стоп;
2)      присісти, витягнувши прямі руки з палицею вперед;
3)      нахил вперед;
4)      в. п.
·         в. п. ноги разом, руки на поясі, палиця лежить праворуч від учня
Стрибки праворуч ліворуч;
·         в. п. ноги разом, руки на поясі, палиця лежить праворуч від учня
Стрибки вперед, назад.
Перевірка пульсу



4-6 разів




4-6 разів

4-6 разів

10 с
Коліна під час нахилу вперед не згинати.





Стрибати м’яко, на носках.

На палицю не наступати.

Основна частина ( 25 хвилин )
Гімнастика – краса і грація!
Гімнастика – гнучкість та овації.
Українська гімнастика має свої традиції і великі досягнення. Ганна Безсонова, Лілія Підкопаєва, Катерина Серебрянська,  Латиніна Лариса, Шахлін Борис, Олександр Воробйов, Віктор Чукарін та багато інших, прославляли Україну на олімпійських підмостках… ( розповідь учнів, фотографії видатних спортсменів )
Учні поділені ні дві команди:
·         перша команда працює над ознайомлення учнів з технікою виконання основних елементів гімнастики: опорний стрибок через гімнастичного козла способом  « ноги нарізно»;
Місток слід ставити на відстані 30-40 см, тому що стрибок виконують попереднього маху ногами назад. Після відштовхування ногами від містка потягнутися руками до опори, поставити на неї руки, зігнутися в тазостегнових суглобах і розвести ноги. При відштовхуванні розігнутися й виконати приземлення. Розгинання тулуба після поштовху руками виконується за рахунок піднімання плечового поясу вгору, прогинання тіла та піднімання голови.  
·         друга команда працює над закріплення акробатичних елементів поєднаних в комбінацію:
     а) перекид уперед, перекид назад, стійка на лопатках( хлопці );
     б) перекид уперед, перекид назад, міст
( дівчата );
      в) взаємострахування.
Нагадування учням про правильність виконання акробатичних елементів.
Перекид уперед виконується з упору присівши, розгинаючи ноги, поставити руки вперед, нахилити голову, перевернутися, торкаючись лопатками, згрупуватися, перекатом уперед прийти в упор присівши.
Перекид назад виконується з упору присівши ноги нарізно перекатом на п’ятки згрупуватися, сісти, нахиливши голову вперед.  Швидко перекотитися назад, при торканні лопатками мати, упертися руками за плечі на лінії голови, Випрямити руки, повернутися через голову й перейти в упор присівши.
Стійка на лопатках ( хлопці ) – стійку можна виконувати трьома способами: махом, поштовхом і силою. Перекотившись назад і торкнувшись лопатками підлоги, упертися пуками впоперек і випрямити тіло так, щоб тулуб і ноги були на одній прямій.
Міст ( дівчата ) – можна виконувати двома способами: із положення лежачи на спині та нахилом назад.
розгинаючи ноги в колінах, перенести вагу тіла на руки.






3
хв.








11
хв.




по 3 рази







11
хв.

по 3 рази
















Фронтально – потоковий метод організації роботи учнів.


Під час виконання стрибка учні повинні пам’ятати про техніку безпеки.

Поради:
·         настрибуй на місток двома ногами водночас.
·         відштовхуйся від містка носками і якнайшвидше.
·         руки після відштовхування від приладу не затримуй.

Під час виконання вправи учні виконують самострахування.



Активувати увагу учнів



Визначити кращих учнів.


Згинаючи руки та ноги й нахиляючи голову вперед, повільно опуститися на спину у вихідне положення, випрямити руки й ноги.
Учні міняються завданням.
Лежачи на спині потрібно сильно зігнути ноги й розвести їх ( на довжину стопи ), носки розвернути назовні, руками обпертися біля плечей. Одночасно випрямляючи руки й ноги, прогнутися, сильно нахилити голову назад. У положенні « міст»,









Заключна частина ( 7 хвилин )
Організація учнів до закінчення уроку:
«Чарівний сон»
Діти сідають на підлозі, як їм зручно, уважно слухають вчителя і роблять те, що він говорить.

Голівки нахиляються...
Очі закриваються...
Ми спокійно відпочиваємо...
Сном чарівним засинаємо...
Наші руки засинають...
Ноги теж відпочивають...
Плечі... Спини... Животи...
М’язи розслабляються,
Силою наливаються...
Ми усі відпочиваємо...
Сном чарівним засипаємо...
Один... Два... Три... Чотири... П’ять...
Але вже нам час вставать !
Підтягнулись, посміхнулись.

Перевірка пульсу
Підпиття підсумків уроку:
Самооцінка учнів.
Домашнє завдання:
·         віджимання від підлоги за 30 сек.( хлопці );
·         підняття тулуба з положення лежачи за 30 сек.
 ( дівчата ).
 Прощання, організаційний вихід зі спортзалу.             
4
хв.



















10 с


3
хв.
Діти, ми всі дуже з вами втомилися, і тому нам треба відпочити та відновити сили.






Всім відкрити очі й вставати!
























1 комментарий: